Go to Top
Sabit COŞKUN
Başkan

1974 İstanbul doğumlu olan Sabit Coşkun ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamlamıştır. Lisans öğrenimini İstanbul Üniversitesi Doğu Dilleri bölümünde yapan Coşkun daha sonra Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’nü tamamlamıştır.

1994 yılında yarı zamanlı olarak başladığı THY Kabin Memurluğu görevine 1997 yılında kadrolu olarak geçiş yapmış olan Coşkun, 2005 yılından itibaren Kabin Amiri olarak görevine devam etmektedir.

Gerek eğitim gerekse mesleki yaşantısı süresince “Takım Yönetimi, Liderlik, Stres Yönetimi Etkili İletişim ve Problem Çözme” konularında uzmanlaşmış olan Sabit Coşkun, 2015 yılında TASSA Kabin Memurları Derneği Başkanlığı’na seçilmiştir.

Havacılık camiasının önde gelen kuruluşu olan THY’nda 24 yıldır görev yapmakta olan Coşkun, kabin memurluğunun bir meslek haline gelmesi, mesleği yürüten görev arkadaşlarının her türlü gelişimlerinin desteklenmesi ve gerek camiaya gerekse üyelerine hak ettikleri saygınlığın kazandırılması amacıyla derneğin değişim sürecini başlatmış ve dernek tarihindeki pek çok olumlu ilke imza atmıştır.

Teletaş Spor Kulübü’nde 2 yıl, İstanbul Üniversitesi Basketbol Takımı’nda 1 yıl lisanslı basketbol oyunculuğu yapan Coşkun, iyi derecede İngilizce bilmektedir. Evli ve bir erkek çocuk babasıdır.

Bülent Ersoy
İdari Başkan Vekili

1971 İstanbul doğumlu olan Bülent Ersoy ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamlamış, sırasıyla İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde lisans eğitimi görmüş ve Anadolu Üniversitesi’nde Halkla İlişkiler Bölümü’nü bitirmiştir.

1994 yılında yarı zamanlı olarak THY’nda başladığı Kabin Memurluğu mesleğine 1997 yılından itibaren tam zamanlı ve kadrolu olarak devam etmektedir. Kariyeri boyunca çeşitli kademelerde görev alan Ersoy, kabin memurluğu mesleğinin sosyal itibarını güçlendirici pek çok çalışmaya da imza atmıştır.

2015 yılından itibaren TASSA Kabin Memurları Derneği Yönetim Kurulu Eş Başkanı olarak görev yapmakta olan Ersoy aynı zamanda profesyonel ve tutkulu bir motosiklet sporcusu ve “Ara Teori, Ara Kontrol, Ara Roadcraft ve Honda Güvenli Sürüş 1,2,3” eğitmenlik sertifikalarına sahip güvenli sürüş eğitim uzmanıdır.

Kabin Memurluğu mesleğini yürütmekle büyük bir gurur duyduğunu her fırsatta dile getiren Bülent Ersoy, iyi derecede İngilizce bilmektedir. Evli ve bir kız çocuğu babasıdır.

Bahar GÖZÜKIZIL
Teknik Başkan Vekili
Çağlar Erakpınar
Genel Sekreter

1978 İstanbul doğumlu olan Çağlar Erakpınar   ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamlamıştır. Lisans eğitimini Sakarya Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü’nde yapan Erakpınar, Marmara Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları alanında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.

Üniversite yıllarında yarı zamanlı olarak başladığı THY Kabin Memurluğu meslek hayatına bugün itibarıyla yine THY Purser K/A olarak devam etmektedir ve 2017 yılından itibaren TASSA Kabin Memurları Derneği Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

Gerek mesleki gerekse eğitim yaşantısı boyunca akademik pek çok araştırma yürüten Erakpınar, özellikle “Örgütsel Davranış, Örgütsel Değişim Yönetimi ve Çalışan Bağlılığı” konularında uzmandır.

Çocukluk yıllarında lisanslı futbolcu olarak sporu yaşamının aktif bir parçası haline getiren, son zamanlarda da sebze bahçesi merakını yine aktif bir yetiştirici olarak sürdüren Çağlar Erakpınar, iyi derecede İngilizce bilmektedir.  Evli ve bir erkek çocuk babasıdır.

Birkan Bayraktaroğlu
Genel Sekreter Yardımcısı

1981 İstanbul doğumlu olan Birkan Bayrakdaroğlu ilk, orta ve lise eğitimini İstanbul’da okumuş, Kocaeli Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği lisans bölümünü bitirdikten sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde “İşletme Yönetimi” alanında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.

Mesleki yaşantısına “Dış Ticaret Sorumlusu” olarak başlayan Bayrakdaroğlu, 2005 yılından itibaren  THY’nda sırasıyla  Kabin Memurluğu, Kabin Amirliği, Ek Görevli Kabin Amirliği görevini yürütmüş ve 2014 yılından itibaren de THY Kalite Güvence Başkanlığı’na bağlı SACA Denetçisi ve Kabin Süreç Yönetimi Şefliği ve Teknik Müdürlük ofis personeli görevini sürdürmektedir.

2017 yılından itibaren TASSA Kabin Memurları Derneği Yönetim Kurulu üyesi olan görev yapmakta olan Bayrakdaroğlu, “Süreç Yönetimi, Bitkinlik Yönetimi, Marka Bilinci, Iso 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi ve Etkili İletişim” konularında uzmanlık belgesine sahiptir ve  iyi derecede İngilizce bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Baran BOZAR
Eğitim ve Teş. Sekreteri

1982 Kütahya doğumlu olan Baran Bozar ilk, orta ve lise öğrenimini Kütahya’da tamamlamıştır.  Kocaeli Üniversitesi Güverte ve Deniz Haberleşme bölümünü tamamlayarak “Gemi Kaptanlığı” belgesine de sahip olan Bozar, mesleki yaşantısıyla paralel olarak Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünü de tamamlamıştır.

2004 yılından itibaren deniz-liman işletmelerinde “Kontrol Kulesi Operatörlüğü görevini yürüten Baran Bozar, 5 yıl boyunca liman trafiğini yönetmiştir. 2009 yılından itibaren THY AO’da başlayan havacılık camiası kariyer yolculuğuna 2015 yılından itibaren  TASSA Kabin Memurları Derneği Yönetim Kurulu üyesi sorumluluğunu üstlenerek devam etmektedir.

Lise yıllarında başlayan basketbol oyunculuğu süresince 4 yılı profesyonel olmak üzere toplam 15 yıl boyunca sahalarda aktif olarak yer almış, 3 yıl boyunca da basketbol hakemliği görevini sürdürmüştür. Aynı zamanda lisanslı bowling oyuncusu da olan Bozar, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Okay DÖMEKE
Muhasip
Deniz YAZICIOĞLU
Yönetim Kurulu Üyesi

1971 Almanya doğumlu olan Deniz Yazıcıoğlu ilk, orta ve lise öğrenimlerini Almanya ve Türkiye’de dönüşümlü olarak bitirmiş ve Ankara Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde okumuş ve Almanca Öğretmenliği sertifikasını da alarak lisans öğrenimini tamamlamıştır.

Mesleki yaşantısına 20. Dönem TBMM Şırnak Milletvekili Bayar Ökten’in danışmanı ve Ankara Milletvekili İlker Tuncay’ın asistanı olarak başlamış olan Yazıcıoğlu, 1998 yılında THY Kabin Memuru olarak başladığı havacılık camiası kariyerine bugün itibarıyla “Sorumlu Kabin Amiri” olarak devam etmektedir.

2017 yılından itibaren TASSA Kabin Memurları Derneği Yönetim Kurulu üyesi görevini sürdürmekte olan Yazıcıoğlu aynı zamanda uluslararası 23 Nisan Çocuk şenliklerinde rehberlik ve Ankara Üniversitesi Farmakoloji Derneği’ndeki çeviri faaliyetlerini yürütmektedir. İyi derecede İngilizce ve Almanca bilmekte olan Yazıcıoğlu, evli ve biri kız biri erkek olmak üzere 2 çocuk annesidir.

Yakup Karaoğlu
Yönetim Kurulu Üyesi

1979 İstanbul doğumlu olan Yakup Karaoğlu ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamlamıştır. Konya Selçuk Üniversitesi “Doğu Dilleri ve Edebiyatı Bölümü’nde lisans öğrenimini tamamlayan Karaoğlu, mesleki kariyerine denizcilik sektöründe başlamıştır.

2007 yılında başladığı THY Kabin Memurluğu görevini ve kariyerini hala büyük bir  heyecanla devam ettiren Karaoğlu, 2017 tarihinde TASSA Kabin memurları Derneği Yönetim Kurulu üyeliğine seçilmiştir. Eski haritalar ve kitaplara olan inceleme ve toplama merakı, onu bu alanda konu alanı uzmanına dönüştürmüştür. Alana sağladığı akademik yazınları pek çok ulusal dergide yayınlanmış olan Karaoğlu, İyi derecede İngilizce ve Arapça bilmektedir ve evlidir.

Erol GEZER
Denetleme Kurulu Başkanı
Ahmet ÇANKAYA
Denetleme Kurulu Üyesi
Tevfik Can ESKİÇİRAK
Denetleme Kurulu Üyesi
Ferdi ZEYBEY
Denetleme Kurulu Üyesi
Uğur GÜRGÜL
Denetleme Kurulu Üyesi
Ahmet Metin ÖLMEZ
Disiplin Kurulu Üyesi
Uğur EYİDOĞAN
Disiplin Kurulu Üyesi
Yaşar ÖZDEMİR
Disiplin Kurulu Üyesi
Şeyda ALBAY
Yönetici Asistanı

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Quisque ut libero odio. Sed sed neque dolor. Pellentesque augue tellus, gravida non dictum nec, scelerisque non diam. Maecenas sapien sapien, convallis vitae libero eget, consequat iaculis nunc. Proin lacus enim, cursus non ex vitae, scelerisque ullamcorper nunc. Phasellus interdum eu tellus sit amet rhoncus. Quisque eu eleifend neque, a imperdiet turpis. Vivamus at efficitur sem, et imperdiet massa. Morbi tristique ante dui, ut malesuada justo rutrum ut. Aliquam est ex, imperdiet vitae congue porta, sagittis et ex. Morbi id metus non lectus vehicula aliquet.